KONST / Litografier / Färglitografi 15103037
nr 1510 3037
Lizzie Olsson-Arle
(1926-2008), Sverige
Signerad, numrerad 14/25, daterad 1958, Vulkanlandskap I. Färglitografi, bildmått: 14x28 cm, yttermått inklusive ram: 29x43 cm
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:40:42
800 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr
1.500 kr
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Lizzie Olsson-Arle
Läs mer om Lizzie Olsson-Arle